Chráňme si našu pokožku

Málo kto si dnes uvedomuje, aký význam má naša pokožka. Sú to naše druhé pľúca. Asi 40 % kyslíka, ktorý dýchame, sa vstrebáva práve cez kožu. Takto pokožkou prijímame životodárnu silu, dýchame, regulujeme teplotu ale i detoxikujeme organizmus.

Je preto veľmi dôležité, čím sa natierame, čo príde do styku s našou pokožkou. Nevhodnými prostriedkami na pokožke si môžeme i vážne poškodiť zdravie.

Dnešné deodoranty iba zabraňujú poteniu. Ľahko sa dostanú do potných žliaz a brania vylučovaniu potu. Ten si potom musí nájsť inú cestu, iné miesto, kde sa potíme (hlava, chrbát). Potením  telo vylučuje nežiadúce látky a zároveň sa ochladzuje. Dlhodobým bránením v prirodzenom procese vylučovania potu dochádza ku poškodeniu obličiek. Pritom na internete sú návody na prípravu vlastného deodorantu, ktorý pohlcuje pach a pritom nebráni vylučovaniu potu.

Prostriedky na opaľovanie zase zabraňujú vytváraniu vitamínu D, tak potrebnúho pre imunitný systém. Čím vyšší faktor, tým menej D vitamínu sa vytvorí pri pobyte na slniečku. Potom príde chladnejšie počasie a my sa čudujeme, prečo zlyháva imunita, prečo nachladneme. Prostriedok na opaľovanie si môžeme jednoducho pripravit z olvivového oleja a čerstvej mrkvovej šťavy.

Človek by mal sledovať informácie o zložení mastičiek, krémov, ktoré dáva na seba a hlavne na deti. Nepodliehať reklamám, ktoré by bez náležitej animácie neboli vôbec zaujímave. Žiaľ text o zložení kozmetických prípravkov je písaný tým najmenším možným písmom, čo odrádza aj veľkých pátračov od čítania týchto dôležitých informácií.

Našou snahou na www.en4you.sk je ponúkať bylinné masti vyrábané tradičnou technológiou s použitím vazelinového základu alebo bravčovej masti a vmiešaním olejových extraktov z bylín. Takýmto spôsobom sa vytvára bezvodné, sterilné  prostredie. Tento postup si nevyžaduje žiadne konzervačné látky a teda ani žiadne škodlivé látky.

Medzi takéto produkty patrí:

Eukalyptová bylinná masť150 ml, vhodná pri nachladnutí i na reumatické bolesti. Nanesením jemnej vrstvy na priedušky a rozmasírovaní, môžeme si pomôcť pri ochoreniach dýchacích ciest, chrípke, uvoľníme dýchanie.

Nechtíková bylinná masť 150 ml vhodná na bolestivú pokožku v oblasti kŕčových žíl, či pri ošetrení suchej pokožky diabetikov.

Lipkavcová masť 50 ml, vhodná na zrelú, zvädnutú a vráskavú pleť i na nešpecifikované kožné problémy.

Rebríčková masť 50 ml, vhodná na gynekologicko problémy, na suchú, popraskanú pokožku najmä na nohách a pri starostlivosti o análnu oblasť.

Niektoré byliny nie je možné extrahovať olejom. V takom prípade je použité ako rozpúšťadlo voda, alkohol alebo glycerín. V systémoch s prítomnosťou vody je nutná aj prítomnosť konzervačných látok. V tom prípade sú použité najjemnejšie možné konzervačné systémy.

Medzi takéto produkty patria:

Echinaceová bylinná masť 125 ml, vhodná na suchú, drsnú a popraskanú pokožku i na starostlivosť o obvzlášť citlivé miesta, taktiež na ošetrenie nôh (zrohovatená koža, trhlinky na pätách)

Levanduľová bylinná masť 125 ml, upokojuje a regeneruje pokožku i  celý organizmus. Má antibakteriálne a antiseptické účinky, ktoré sa využívajú na podporu liečby drobných poranení kože a kožných vyrážok.

Rakytníková bylinná masť 125 ml, vhodná pri spáleninách, omrzlinách, na zle hojacie sa rany alebo bercové vredy. Tlmí príznaky lupienky a atopického ekzému. Má výrazný regeneračný, protizápalový a epitelizačný účinok.

Eva Náprstková © EN4You

Kategória: